Ana Sayfa | İletişim
Sayaçlarınızın Kalibrasyonu Hakkında

Abonelerimizin Dikkatine!


3516 sayılı Ölçü ve Ayarlar Kanunu’nun 9. Maddesi ve Ölçü ve Ölçü Aletleri Muayene Yönetmeliğinin 9. maddesinin b bölümünde, ”Elektrik,su,havagazı,doğalgaz sayaçları ile akım ve gerilim transformatörlerinin muayeneleri on yılda bir yapılır” şeklinde ifade edilmektedir. Bu maddelere istinaden on yılını tamamlamış tüm sayaçlar sökülerek muayeneleri yapılmaktadır. Sayaçlarınızın kalibrasyonu, tüketiminizin doğru faturalandırılması için önem arz etmektedir.


Abonelerimizden sökülen sayaçlar akredite edilmiş laboratuara sevk edilip, burada dış gövde temizliği yapılıp, sonra laboratuar ortamında şartlandırılarak Ölçü ve Ölçü Aletleri Muayene Yönetmeliği’ne göre muayenesi yapılacak, muayeneden geçen sayaçların numaratörü sıfırlanıp, mühürlenip, dış gövdesi boyanarak,tesisatlara takılacaktır.


2015 yılının sonuna kadar, yasal süresini doldurmuş olan yaklaşık 2800 adet gaz sayacı periyodik muayenesi yapılmak üzere ilgili tesisatlardan sökülecektir. Her yıl bu sayı artarak devam edecaktir. Abonelerimizden hiçbir ücret alınmadan verilecek bu hizmet sadece ÇORDAŞ’ın yetkilendirdiği firma personeli tarafından yapılacaktır.


Abonelirimizin evde olmadığı durumlarda sayaç değişimleri yapılarak “Bilgilendirme Broşürü” bırakılacaktır.


Saygılarımızla.

 
Merkez Bankası Döviz Bilgileri
DövizAlışSatış
USD5.32315.3327
EUR6.07756.0884
Ödeme Alan Bankalar
BankaOtomatikGişe
HSBC
Türk Ekonomi Bankası
Yapi Kredi-
Denizbank
İş Bankası-
TC Ziraat Bankası-
Kuveyt Türk
Albaraka Türk
Akbank
Halk Bankası
ING Bank.
Şeker Bank
Türkiye Finans
Garanti Bankası-
 
ABONE FATURA SORGU

ÖNERİ TALEP FORMU